Afrykańskie mango- prawda czy fałsz

Afrykańskie mango- prawda czy fałsz

African mango- nowy sposób na odchudzanie

African Mango współczesny superowoc. Jemy go na surowo, spotykamy w galaretkach, dżemach, słodyczach, ciastach i winie. Z kory drzewa mangowego wyrabia się środki przeciwbólowe a z pnia deski na pokłady luksusowych jachtów. Ostatnio dużo się mówi o odchudzających właściwościach african mango. Czy sprawdzi się w  roli suplementu diety?

Do badań nad odchudzającymi właściwościami african mango, a konkretnie ekstraktu z jego pestek, zwanych dika nuts, skłoniła naukowców powszechna u ludności plemion murzyńskich Nigerii szczupła sylwetka i wysoka odporność na choroby serca.

Odkryto, że ekstrakt dika nuts zwiększa poziom adiponektyny. Hormon ten przyspiesza metabolizm tłuszczów oraz reguluje przemianę glukozy w organizmie. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko cukrzycy i chorób serca.

Ponadto wyciąg z pestek african mango zwiększa wydzielanie leptyny, hormonu regulującego apetyt. Kiedy w organizmie jest go mało, jedzenie wygląda dla nas bardzo atrakcyjnie i nie możemy się mu oprzeć. Gdy poziom leptyny się podnosi nie czujemy głodu i zaczynamy patrzeć na jedzenie z niechęcią. Dzięki temu możemy łatwiej wytrwać przy diecie odchudzającej.

 

African mango jest także bogate w błonnik, podnosi poziom dobrego cholesterolu HDL, ograniczając jednocześnie ilość tego złego - LDL.

Wszystkie powyższe właściwości prowadzą do spadku wagi i zmniejszają ryzyko otyłości.

Rewolucyjny produkt,czy chwyt marketingowy?

Przeciwnicy stosowania African Mango zarzucają, że odchudzające działanie to tylko szum marketingowy. Przeczą temu badania naukowe przeprowadzone w 2005 roku na Uniwersytecie w Yaounde w Kamerunie. Po 4 tygodniach stosowania ekstraktu z pestek african mango, masa ciała uczestników spadła o 5,26%. Znany amerykański lekarz, Dr Oz nazwał african mango „cudem” w popularnym programie Oprah Winfrey. Jego pracownica przetestowała na sobie ekstrakt  dika nuts i po miesiącu jej waga spadła o około 3 kg. Owocem tego eksperymentu było odkrycie, że u niektórych osób african mango po miesiącu, w którym waga ich drastycznie spadła, nie powoduje już dalszego odchudzania mimo regularnego stosowania. Mimo to uważam, że warto sięgnąć po african mango chociażby dla tego miesięcznego efektu.

Dietetycy zalecają stosowanie 150 mg ekstraktu z pestek 2 razy dziennie na 30 minut przed posiłkiem albo 3 razy dziennie przed posiłkiem po 105 mg wraz ze szklanką gorącej wody.

Decydując się na suplement z  african mango, powinniśmy wybrać tylko te wolne            od wypełniaczy, sztucznych dodatków i substancji uzależniających. Ze względu na opóźnienie uczucia głodu nie powinniśmy sięgać po ekstrakt dika nuts bez konsultacji z lekarzem jeśli przyjmujemy leki na receptę lub prowadzimy regularnie intensywny trening sportowy. Nie powinniśmy także próbować samodzielnego wytwarzania ekstraktu na własne potrzeby, bo niektóre owoce, zwłaszcza te z Nigerii zawierają niebezpieczne dla zdrowia grzyby i ich toksyny.

Sktuki uboczne

African mango nie powoduje niebezpiecznych dla zdrowia efektów ubocznych. Jedynie     u około 2% stosujących mogą pojawić się  bóle głowy i kłopoty ze spaniem.

Moim zdaniem ze względu na swoje właściwości ekstrakt z pestek african mango jest wartą uwagi propozycją na rynku środków odchudzających i warto go sprawdzić przynajmniej przez miesiąc miesiąc, bo w tym okresie jest na pewno skuteczny.

Zamów teraz African Mango

Pure African Mango Advanced 2400mg™ (60 Capsules)

www.penisa.pl www.leczenie-grzybicy.pl www.candida-albicans.org