Keton Malinowy- odchudzający hit!

Keton Malinowy- odchudzający hit!

Keton malinowy to organiczny związek chemiczny z grupy fenoli. Jeden kilogram malin zawiera  od 1-2mg ketonu. W mniejszych ilościach występuje także w jeżynach, żurawinie i kiwi.

Jako naturalny aromat jest wykorzystywany m. in. w perfumach, lodach i drinkach. Zawarte  w nim przeciwutleniacze czynią  go ważnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych i środków na porost włosów. 

 Dieta z ketonem malinowym stała się popularna w 2012 roku, kiedy to  znany lekarz i dietetyk dr Mehmat Oz określił go „cudem w butelce i numerem jeden w spalaniu tłuszczu”.

Twierdzenie to poparte jest właściwościami ketonu malinowego. Podnosi on poziom adiponektyny. Jest to hormon, który przyspiesza metabolizm tłuszczu i reguluje przemianę glukozy, zmniejszając ryzyko otyłości, cukrzycy oraz chorób serca. Keton malinowy usprawnia ponadto pracę innego hormonu - spalającej tłuszcz norepinefryny, czyniąc komórki bardziej podatnymi na jej działanie.

Dzięki powyższym właściwościom keton malinowy przyspiesza spalanie tłuszczów aż o 25%.

Zawiera ponadto przeciwutleniacze. Substancje te zwalczają w organizmie wolne rodniki, chroniąc go przed tzw. stresem oksydacyjnym, który może przyczyniać się do rozwoju miażdżycy, chorób serca, nowotworów i cukrzycy. Dodatkowo opóźniają one proces starzenia się skóry.

Dotychczasowe badania naukowe nad skutecznością ketonu malinowego prowadzone były na myszach. Zwierzęta, które go otrzymywały,stawały się o 10% lżejszymi od pozostałych. Mimo braku oficjalnych badań na ludziach, w sieci można spotkać mniej lub bardziej wiarygodne historie na temat efektów stosowania diety z ketonem malinowym. Jej zwolennicy zalecają stosowanie ketonu malinowego wspólnie ze środkami przeczyszczającymi.

Zauważyłem, że większość osób niezadowolonych z efektów suplementów diety z ketonem malinowym stosowało je z wykluczeniem środków przeczyszczających.

Najbardziej wiarygodnym wydał mi się test przeprowadzony przez redakcję Women Magazine. Jedna z dziennikarek przez 4 tygodnie przyjmowała po 1 tabletce rano i wieczorem Ketone Optimum wraz ze środkiem przeczyszczającym VIMAX DETOX. W ciągu pierwszego tygodnia straciła na wadze około 4 kg, a przez  kolejne dodatkowe około 7 kg. Przez cały ten czas czuła przypływ energii i zmniejszenie apetytu.

Najpopularniejszymi na świecie suplementami diety z ketonem malinowym są: wymieniony wyżej Ketone Optimum, QuickTrim oraz Apidexin.

Ceny większości dostępnych na rynku polskim preparatów z ketonem malinowym zaczynają się od około 100 złotych. Zawierają one w większości keton nie pochodzący z owoców,  ale wytworzony przemysłowo w wyniku reakcji chemicznych. Spowodowane to jest wysoką ceną ketonu z samych malin. Jego kilogram kosztuje bowiem na rynku 20.000 dolarów. Tym samym koszt  wyprodukowania 60 tabletek po 100mg z samych malin wynosi około 360 złotych.

Na rynku polskim najsilniejszym produktem z ketonem malinowym jest Nutrition. Jedna tabletka tozawiera aż 700 mg ketonu malinowego. Aby wzmocnić odchudzanie suplement jest wzbogacony jagodami acai i ekstraktem z zielonej herbaty. Zawiera także naturalne substancje przeczyszczające z alg i grejpfrutów, które pomagają usuwać toksyny z organizmu.

Innym popularnym suplementem jest Leptin Keton Malinowy. Jedna kapsułka zawiera 100mg ketonu malinowego wzbogaconego ekstraktami z afrykańskiego mango, jagód acai, zielonej herbaty octu jabłkowego, alg morskich oraz pektynami grejpfruta.

Dotychczas nie stwierdzono efektów ubocznych stosowania ketonów malinowych u osób zdrowych. W USA już w 1965 roku został on uznany za substancję bezpieczną. Powinniśmy jednak pamiętać, że zawierają one przeciwutleniacze, których nadmiar w organizmie może być równie szkodliwy jak i ich niedobór. Niektórzy naukowcy przypuszczają, że keton malinowy może działać różnie na kobiety i mężczyzn, ale nie zostało to ostatecznie potwierdzone.

www.penisa.pl www.leczenie-grzybicy.pl www.candida-albicans.org